Bieszczady miejscem wyboru na ferie

Selekcja najlepszego miejsca przeżycie pamiętnych chwil dla potomka. Nasuwają się pytania o to czy miejsce będzie atrakcyjne i czy powietrze okaże się czyste? Są przeróżne lokalizacje spełniające te wymogi. Jedno z nich są Bieszczady. Zapewnią młodzieży rozrywkę, można fantastycznie się bawić, ale dodatkowo pozwolą na relaks na tle dzikiej przyrody Karpat Wschodnich. To właśnie z takich wyjazdów przywiozą wspomnienia na całe życie, a dodatkowo rozpoczną nowe znajomości i wyciągną cenną wiedzę na temat polskiej natury, jakiej nie posiądą w szkolnej ławce. Nie od dzisiaj wiadomo, że lekcja w terenie jest bardziej zajmująca i szybciej znośna dla dzieci tym więcej jeśli osiągamy ja wśród przyjaciół w górach.

Parę słów o Bieszczadach

W najwyższym stopniu słynne pasmo górskie umiejscowione w południowo-wschodniej części polski. Bieszczady rozłączone są na 2 pasma, Bieszczady Wschodnie na Ukrainie oraz Bieszczady Zachodnie na obszarze Polski a także Słowacji oraz Ukrainy. Te ostatnie w zdecydowanej mierze zajmują Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie”, który jest w rejestrze rezerwatów przyrody UNESCO. Bieszczady są dosyć wysokie, najwyższych ich szczytem jest Tarnica wznosząca się na wysokość 1346 metrów nad poziomem morza. Toteż góry te nie należą do wyjątkowo wysokich, ale dzięki temu idzie bez wysiłku dostać się na sam szczyt i badać wzrokiem stamtąd śliczną panoramę Bieszczadów. Dodatkową wartą zaakcentowania właściwością są nietypowy rozkład rzek oraz piętrowy rozkład roślinności. A jednym z najpiękniejszych miejsc w tej lokalizacji jest Park Krajobrazowy Dolina Sanu. To właśnie tam od czasu do czasu można obserwować największe ssaki, takie jak niedźwiedź brunatny, tur czy niewiele mniejsze ryś czy też wilk. Bieszczady są domem dla unikatowej w pozostałych częściach Polski fauny i skupiają multum rzadkich gatunków roślin. Niepowtarzalny klimat tej okolicy tworzą wiekowe lasy buczynowe i nurty.

Doskonałe miejsce na kolonie w Bieszczadach

Jednym z najbardziej ciekawych i najodpowiedniej zlokalizowanych miejsc do spędzenia czasu w Karpatach Wschodnich jest pensjonat zielona szkoła Bieszczady zielonapolana.com.pl. Położenie: Dubiecko (Dolina Sanu). Proponuje noclegi w górach dla ponad 100 osób, w ciekawych drewnianych domkach a dodatkowo pokojach hotelowych. Do dyspozycji gości znajduje się również Miejsce na namiot. Oferuje. Ze względu na położenie oraz prosty dojazd do ośrodka, w bliskości wolno zażyć rozrywek i zaznać wielu atrakcji.
Są to w szczególności przewozy drezynami rowerowymi, muzea czy Osada Fantasy zlokalizowana około 30 km od ośrodka Zielona Polana.

Koloniści zdołają również skorzystać z wycieczki do Lwowa oraz odkryć tajemnice i wdzięki Dynowa, które szczyci się Przeworską Koleją Dojazdową. W wyższym stopniu już nie można wzbogacić pobytu dzieci na koloniach w górach.

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Strony

Szukaj

Kategorie