Pod żadnym pozorem nie idźmy do sklepu zgłodniali, bowiem wtedy nabywamy wiekszą ilość niż tak naprawdę potrzebujemy, wcześniej skoczmy na pizzę

Każdy lubi czasem zjeść na mieście – miłośnikom włoskich klimatów proponujemy restauracja sosnowiec. Miejsce to zyskuje same doskonałe recenzje. Dlaczego? Z pewnością podstawową przyczyną jest wspaniały smak podawanych tam dań. W połączeniu z niezapomnianym klimatem, zyskuje miano miejsca niemal kultowego. Sporym atutem, są także przystępne ceny i bardzo dobra jakość dań. Jakie danie cieszy się zatem największą popularnością? Jest to rzecz jasna pizza. Od wielu lat gości w polskich żołądkach, zapewniając nam odrobinę egzotyki prosto ze słonecznych Włoch.

pizza z salami
Jaka jest geneza tego kulinarnego fenomenu? Otóż, zacznijmy od nazwy – termin pizza pochodzi od łacińskiego picea. Oznacza to „wypiekany w piecu bochenek chleba”. Najpopularniejszą wersją tego posiłku, jest rzecz jasna „Margherita”. Jej nazwa wywodzi się Małgorzaty Sabaudzkiej, dawnej królowej Włoch. Legenda głosi, że na jej cześć wymyślona została pierwsza współczesna pizza. Podstawowymi składnikami, była zielona bazylia, czerwone pomidory i biały ser mozarella. Ta niezwykle patriotyczna kolorystyka porwała Włochów. Ale zapewne każdy z entuzjastów gotowania wie, że termin „pizza” stosowane było już w XIX wieku. Jednak wtedy oznaczało słodkie ciasto z migdałami i cukrem. A pierwotna jej wersja, czyli placek z ziołami i oliwą, znany był dużo wcześniej.
Obecnie pieczonych jest o wiele więcej jej typów. Na przykład pizza neapolitańska czy Foccacia. Ludzie na całym globie kochają to danie tak bardzo, że 9 lutego celebrują Dzień Pizzy. I mimo tego, że nie jest ona trudna w przygotowaniu, większość smakoszy delektuje się nią w rozmaitej maści lokalach. Statystyki pokazują, że przeciętny mieszkaniec USA je to włoskie danie aż 30 razy w roku! By poczuć się jak w Neapolu wybór jest prosty. Jest to restauracja sosnowiec. Rozsmakujemy tam nie tylko pizzy, lecz również innych, doskonałych dań.
w pizzerii
Po zakończeniu lektury niniejszej publikacji proponujemy zajrzeć na stronę www restauracji pizza Szczecin. Możemy odnaleźć w tamtym miejscu wspaniałe porcje, które zdołacie dostać prosto do domu.
pizza ze znajomymi

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Strony

Szukaj

Kategorie