Pomoc w leczeniu

W ciągu remontu domku na działce poleciałem z drabiny w wyniku czego uszkodziłem nogę. Niestety musiałem pomknąć na pogotowie i zostanę zobligowany do założenia gipsu. Po siedmiu tyg., gdy zdołałem chodzić bez gipsu okazało się, że w dalszym ciągu dokucza mi noga. Doktór rzekł, iż uszkodzenie kończyny okazało się znaczne, stąd zapewne konieczna stanie się rehabilitacja.

Zamierzyłem z takowej opcji zrobić użytek zatem pojechałem na kurację organizowaną przez dom zdrowia w naszej miejscowości. Po dwóch tygodniach poczułem faktyczną ulgę, jednakże fizjoterapeuta uznał, że ćwiczenia nie w pełni uregulują mój problem z chodzeniem. Ważne może być ażeby w momencie, gdy jestem w domu oraz przechadzam się trzymać sztywną kończynę. Najbardziej odpowiednim wyjściem będzie stabilizacja stawu z użyciem ortezy. Nie rozumiałem czym może być orteza, a on objaśnił mi, iż będzie to swoista ortopedyczna proteza, która stabilizuje staw kolanowy. Zdoła zastąpić gips jeśliby doszłoby do zwichnięcia stawu a przez to dopomaga wrócić do sprawności. Terapeuta dodał, że taki wyrób będę w stanie kupić w sklepach medycznych.

Odnalazłem dobry sklep medyczny

Potrzebowałem względnie najrychlej zakupić ortezę. Domyślałem się, że takowe podejście wspomoże mnie by powrócić do całkowitej ruchliwości. Nie miałem wiedzy, gdzie szukać sklepu ze sprzętem medycznym. Potrzebowałbym, aby ten sklep był zlokalizowany w Krakowie, w pobliżu mojego miejsca zamieszkania, tym samym napisałem w Google hasło sklep medyczny kraków. Przyuważyłem wyróżniany przez sporą liczbę osób sklep Zdrowie. Poprosiłem żonę żeby moją osobę zawiozła do tego sklepu, ponieważ w dalszym ciągu miałem trudności z jechaniem pojazdem. Na miejscu zaproponowano mojej osobie dobrą ortezę i przedstawiono jaką drogą ją wykorzystywać. Ponadto zdobyłem zniżkę na kupno. Sprzedawcy stali się ogromnie przydatni, udzielali nam wskazówek i cechowali się fachową wiedzą.

Najlepsza rehabilitacja nogi

Zadecydowałem, że zdołam wykorzystywać ortezę na dzień toteż od razu zobaczyłem progres. Po dwóch tygodniach napór okazał się znacznie mniejszy. Na rehabilitacji wykonywałem niesłychanie spory rozwój. Ostatecznie po miesiącu ukończyłem terapię a dodatkowo zakończyłem użytkować protezę ortopedyczną. Noga nadzwyczajnie się odbudowała. Byłem w stanie truchtać, jeździć samochodem a także jeździć rowerem. Fajnie, iż nabyłem stabilizator kończyny w sklepie Zdrowie, gdyby nie to nie udałoby mi się uzyskać całkowitej sprawności nogi.

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.

Strony

Szukaj

Kategorie